DZ0201-0018 Part Extension Industrial Slide 18
SKU:
DZ0201-0018
Manufacturer:
ACCURIDE
Part Extension Industrial Slide
SKU
DZ0201-0018
€53.00
Including Tax: €65.19
| Quantity | Shipping Days |
|---|---|
| - | On request |
DZ0201-0018 Part Extension Industrial Slide 18 is available to buy in increments of 2
Special pricing for OEM's and resellers available. Quantity-based discounts available as well.
Part extension industrial slide DZ0201 that has a load rating up to 50kg, light duty with 75% extension, slide thickness of 9.5mm & is a basic two-section slide. Use in 19inch racks & can be flat mounted.
| Color: | B |
|---|---|
| Material: | Mild Steel |
| High performing lines: | Inox |
| Load rating: | Light Duty |
| Extension: | 75% |
| Features: | Hold in |
| b2: | 83 |
| d1: | M 3 |
| b1: | 76 |
| s: | 19 |
| h2: | 18 |
| h1: | 32 |
| d: | M 8 |
| l3: | 8.5 |
| l1: | 10 |
| m: | M10 |
| t: | - |
| d2: | M 5 |
| Length: | 18" |
| Side Space: | 9.5 mm |
| Finish: | Zinc |
| Load rating: | 0 - 50 kgs |
| UOM: | Pair |
| Type: | Slide |
| Corrosion Resistant: | yes |
| A: | 25 mm |
| B: | 53mm |
| C: | 40mm |
| D: | 26mm |
| F: | 36 |
| H: | 30mm |
| a: | 6 |
| b: | 15.5 |
| c: | 7.3 |
| e: | 15 -0.5 |
| f: | M4 |
| h: | 7 |