12-1-3860 Concealed springloaded pin hinges B
SKU:
PNT-12-1-3860
Manufacturer:
PINET
Concealed hinges for nested doors only
SKU
PNT-12-1-3860
€4.61
Including Tax: €5.67
| Quantity | Shipping Days |
|---|---|
| - | On request |
Special pricing for OEM's and resellers available. Quantity-based discounts available as well.
Concealed hinges for nested doors only
Zinc plated pin for hinges in raw steel and zinc plated steel.
304 stainless steel pin for hinges in stainless steel.
Circlip in 1.4122 stainless steel.
Concealed springloaded pin hinges B
Stainless steel spring.Zinc plated pin for hinges in raw steel and zinc plated steel.
304 stainless steel pin for hinges in stainless steel.
Circlip in 1.4122 stainless steel.
| MATERIAL: | steel |
|---|---|
| FINISH: | zinc plated |
| A: | 82 mm |
| B: | 21 mm |
| C: | 14 mm |
| D: | 5 |
| K: | 12 |