16-1-4038 Other strikes for part numbers 16-7-3400 and 16-7-3402
SKU:
PNT-16-1-4038
Manufacturer:
PINET
Spring loaded toggle latches
SKU
PNT-16-1-4038
€0.65
Including Tax: €0.80
| Quantity | Shipping Days |
|---|---|
| 1 - 120 | < 48 hours |
| > 121 | On request |
Special pricing for OEM's and resellers available. Quantity-based discounts available as well.
Spring loaded toggle latches
Other strikes for part numbers 16-7-3400 and 16-7-3402
Part number 16-7-3551 may also be used as an alternative strike.| MATERIAL: | steel |
|---|---|
| FINISH: | zinc plated |
| A: | 63 mm |
| B: | 25 mm |
| C: | 3 mm |
| F: | 8.8 mm |
| G: | 26 mm |
| S: | 4.5 mm |