21-7-3550 Heavy duty, full extension ball-bearing slide (3 pieces), front disconnect and positive stop
SKU:
PNT-21-7-3550
Manufacturer:
PINET
Stainless steel slides
SKU
PNT-21-7-3550
€533.86
Including Tax: €656.65
| Quantity | Shipping Days |
|---|---|
| - | On request |
Special pricing for OEM's and resellers available. Quantity-based discounts available as well.
Stainless steel slides
K = travel length.
CN = load rating (kg/pair).
Sold by the unit.
Heavy duty, full extension ball-bearing slide (3 pieces), front disconnect and positive stop
LG = slide length.K = travel length.
CN = load rating (kg/pair).
Sold by the unit.
| MATERIAL: | 304 stainless steel |
|---|---|
| FINISH: | raw |
| A: | 238.1 mm |
| B: | 352.4 mm |
| C: | 476.2 mm |
| K: | 522.2 |
| LG (SLIDE LENGTH): | 508.2 |
| CN (LOAD RATING): | 241 |