21-7-3565 3/4 extension ball-bearing slide (2 pieces), front disconnect
SKU:
PNT-21-7-3565
Manufacturer:
PINET
Stainless steel slides
SKU
PNT-21-7-3565
€83.19
Including Tax: €102.32
| Quantity | Shipping Days |
|---|---|
| - | On request |
Special pricing for OEM's and resellers available. Quantity-based discounts available as well.
Stainless steel slides
K = travel length.
CN = load rating (kg/pair).
Sold by the unit.
3/4 extension ball-bearing slide (2 pieces), front disconnect
LG = slide length.K = travel length.
CN = load rating (kg/pair).
Sold by the unit.
| MATERIAL: | 304 stainless steel |
|---|---|
| FINISH: | raw |
| A: | 263.5 mm |
| B: | 403.2 mm |
| C: | 514.3 mm |
| D: | 527 |
| E: | 254 mm |
| F: | 406.4 mm |
| G: | 508 mm |
| K: | 406.4 |
| LG (SLIDE LENGTH): | 558.8 |
| CN (LOAD RATING): | 34 |