21-7-3570 Full extension ball-bearing slide (3 pieces), front disconnect and positive lock
SKU:
PNT-21-7-3570
Manufacturer:
PINET
Stainless steel slides
SKU
PNT-21-7-3570
€191.25
Including Tax: €235.24
| Quantity | Shipping Days |
|---|---|
| - | On request |
Special pricing for OEM's and resellers available. Quantity-based discounts available as well.
Stainless steel slides
K = travel length.
CN = load rating (kg/pair).
Sold by the unit.
Full extension ball-bearing slide (3 pieces), front disconnect and positive lock
LG = slide length.K = travel length.
CN = load rating (kg/pair).
Sold by the unit.
| MATERIAL: | 304 stainless steel |
|---|---|
| FINISH: | raw |
| A: | 301.6 mm |
| B: | 412.7 mm |
| C: | 425.4 mm |
| D: | 212.7 |
| E: | 0 |
| F: | 400 mm |
| G: | 412.7 mm |
| H: | 425.4 mm |
| K: | 472.5 |
| LG (SLIDE LENGTH): | 457.2 |
| CN (LOAD RATING): | 53 |