42-1-4197 Rolled knuckle continuous hinge - 30 mm width
SKU:
PNT-42-1-4197
Manufacturer:
PINET
Rolled knuckle continuous hinges
SKU
PNT-42-1-4197
€38.39
Including Tax: €47.22
| Quantity | Shipping Days |
|---|---|
| - | On request |
Special pricing for OEM's and resellers available. Quantity-based discounts available as well.
Rolled knuckle continuous hinges
Specific drilling requirements are also available on request.
Rolled knuckle continuous hinge - 30 mm width
Opening angle 270°. Other lengths and pin materials are available on request.Specific drilling requirements are also available on request.
| MATERIAL: | 304 stainless steel |
|---|---|
| FINISH: | raw |
| A: | 2040 mm |
| B: | 30 mm |
| C: | 1 mm |
| D: | 2 |
| E: | 15 mm |
| F: | 16.8 mm |
| G: | 60 mm |
| S: | 3.9 mm |
| PIN MATERIAL: | stainless steel |