52-1-3571 Hinge 50 x 30 mm
SKU:
PNT-52-1-3571
Manufacturer:
PINET
Rectangular hinges
SKU
PNT-52-1-3571
€12.20
Including Tax: €15.01
| Quantity | Shipping Days |
|---|---|
| 1 - 10 | < 48 hours |
| > 11 | On request |
Special pricing for OEM's and resellers available. Quantity-based discounts available as well.
Rectangular hinges
Hinge 50 x 30 mm
Drilled hinge with riveted pin.| MATERIAL: | 304 stainless steel |
|---|---|
| FINISH: | raw |
| A: | 50 mm |
| B: | 30 mm |
| C: | 1 mm |
| D: | 3 |
| F: | 6.5 mm |
| G: | 35 mm |
| S: | 3.5 mm |